Aktualności                                         

  Szczegółowe zasady realizacji projektu edukacyjnego w Gimnazjum

w Łaskarzewie  >>>


 


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016   1 września o godz. 9.00 

Msza święta w kościele parafialnym o godz. 8.00


Wykaz podręczników na nowy rok szkolny         >>>

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 26 czerwca 2015r.
godzina 9.00 - gimnazjum i ZSZ
godzina 11.30 - szkoła podstawowa
Msza święta w kościele o godz. 8.00

Pięknie recytujemy…

Uczennice ZS nr 2 w ostatnim czasie odniosły znaczące sukcesy w konkursach recytatorskich. Ich umiejętności zostały docenione na szczeblu powiatowym i diecezjalnym. W Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. J. Stachowskiego uczennica klasy II gimnazjum Patrycja Balas zajęła 3 miejsce.
W Diecezjalnym Konkursie Recytatorskim „Pamięci Jana Pawła II” dla szkół podstawowych, który odbył się w Mokobodach uczennica klasy V,
Maja Konowrocka otrzymała wyróżnienie.
W tym konkursie wzięło udział 70 uczniów z 13 szkół podstawowych. Jest to więc duży sukces.
W Diecezjalnym Konkursie Recytatorskim „ Słuchajcie moich pieśni… ”, który odbył się w Grębkowie uczennica klasy IIIb gimnazjum
Aleksandra Kuszmierek uzyskała I miejsce, recytując utwór „ Łaska ”.
Gratulujemy uczennicom i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu zdolności recytatorskich.
Ww. uczennice do konkursów recytatorskich przygotowała   p. Bożena Niewczas.

Młodzi poeci odnoszą sukcesy

W XV Edycji Wojewódzkiego Konkursu na Tomik Literacki Młodych Autorów o Tematyce Przyrodniczej pod Honorowym Patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty uczniowie  klasy V Szkoły Podstawowej nr 2 uzyskali dwa wyróżnienia.
Jaś Wichowicz – uczeń klasy V – wyróżnienie plastyczne
Paulina Janisiewicz – uczennica klasy V – wyróżnienie literackie.

Gratulujemy  !
 Uczniów przygotowała p. Bożena Niewczas.


 „ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II - PATRON RODZIN”


W dniu 18 maja 2015r w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie odbył się II etap konkursu pt. „ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II - PATRON RODZIN". Była to VI edycja konkursu na najlepszą prezentację multimedialną dla uczniów klas IV-VI z województwa mazowieckiego. Honorowy patronat objął Biskup Diecezji Płockiej Piotr Libera. Aby wziąć udział w konkursie należało przygotować prezentację dotyczącą myśli przewodniej konkursu. Autorzy wyłonionych do drugiego etapu prac zaprezentowali je osobiście Komisji Konkursowej. I miejsce na szczeblu województwa zajęła uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Łaskarzewie Zofia Blachowicz.

Opiekunem uczennicy był pan Dariusz Zawadka.


„Pamiętali o…”                  Foto >>>

-obchody 70. rocznicy  zakończenia II wojny światowej.

„Wojna nigdy nie kończy się dla tych, którzy walczyli”. Tymi słowami uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Łaskarzewie rozpoczęli to uroczyste święto. Miało one niecodzienny charakter, gdyż w przygotowanie została zaangażowana cała społeczność szkolna. W wierszu i piosence uczniowie wspominali wydarzenia sprzed siedemdziesięciu lat, gdyż jako młode pokolenie Polaków, muszą znać przeszłość aby nie powtórzyły się karty historii.
W uroczystej prezentacji utworów literackich i muzycznych uczestniczyli uczniowie klas od 0 do III gimnazjum. Na tę uroczystość zaproszono panią wiceburmistrz Marię Sobieska, Przewodniczącego Rady Miasta p. Michała Pałyskę, Przewodniczącą Komisji Oświatowej p. Janinę Dąbrówka i Kierownika DPT p. Monikę Lawendę.
W uroczystość została zaangażowana cała społeczność szkolna. Każda grupa wiekowa prezentowała inny obraz historii naszej ojczyzny.

Akademię rozpoczęła klasa 0a, prezentując wiersz Artura Oppmana „Krzyż Virtuti Militari”. Tytułowy krzyż był najwyższym odznaczeniem wojskowym, który otrzymywali najbardziej zasłużeni. Klasa 0b wyrecytowała wiersz pt. „Opowieść Wisły”, opowiadający o bohaterskich kartkach historii i pięknie ojczystego krajobrazu. Podczas II wojny światowej zginęło wielu ludzi walczących za swój kraj. Matki, żony oraz dzieci czekały z utęsknieniem aż ich mężowie, synowie czy ojcowie powrócą do rodzinnego domu. Klasa Ia przedstawiła ten obraz w wierszu Stanisława Aleksandrzaka „Poszedł Jaś na wojnę”. Natomiast klasa Ib opowiadała o podróży znad Oki do Berlina w utworze „Szumi dookoła las”.

„Za naszą wolność, szkołę, mowę
oddali swoje młode życie.
Przed tą mogiłą skłońmy głowę.
gdy lecą z drzew jesienne liście.”
Ludziom, którzy złożyli swoją młodość i życie na ołtarzu wolności oddali hołd uczniowie klasy II w wierszu pt. „Leśni żołnierze” Czesława Janczarskiego. Klasa III wspominała zaś żołnierzy, którzy zginęli oraz wzywali wszystkich Polaków do pamięci o poległych na wojnie i pogrzebanych w historii. Wyrecytowali wiersz pt. „Grób nieznanego żołnierza”.
Uczniowie klasy IVa zaśpiewali pieśń powstańczą „Gdzie są chłopcy z tamtych lat”. Natomiast klasa IVb wykonała wojenny hymn rycerskiego batalionu „Parasol”, odgrywając przy tym piękne scenki nawiązujące do tego utworu. Młodzi bohaterowie powstania warszawskiego udowodnili, że najcenniejszymi wartościami są „Bóg, honor, ojczyzna”. Tych ideałów bronili chłopcy i dziewczęta. Uczniowie klasy V w piosence, która promowała film „Czas honoru”, przedstawili losy młodych ludzi, dla których oiczyzna stanowiła wartość najcenniejszą. Klasa VI w piosence „Sanitariuszka Małgorzatka” przedstawiła wierny portret sanitariuszki, która niosła pomoc w czasie wojny rannym żołnierzom.

 W piosence „Jak długo na Wawelu”, którą zaśpiewali uczniowie z klasy I gimnazjum, zostały przypomniane znaki naszej ojczyzny. Utwór „Taki kraj” opowiada o ojczystej ziemi, o ukochanym narodzie, do którego każdy wraca z utęsknieniem. Tą piosenkę wykonała uczennica klasy II gimnazjum. O zawiłych i krętych drogach, które prowadziły Polaków do ojczyzny z nieprzyjaznej, syberyjskiej ziemi i o ich losach śpiewały uczennice klasy IIIa gimnazjum w piosence „Syberiada”. Miłość do ojczyzny jest czymś szczególnym, co pozwala przetrwać nawet te najtrudniejsze chwile. Uczennice klasy IIIb gimnazjum wykonały utwór „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”.

„Ta ziemia taka czysta, jakby umieciona skrzydłem aniołów
Cicha i równinna, tyle już wycierpiała, a zawsze dziecinna.
Ufa, że dobroć jest tylko dobrocią,
a prawo tak jest prawem jak pola się złocą,
kiedy żyto dojrzewa, jak zimą śnieg pada.”
Na zakończenie uroczystości, uczennice klasy III gimnazjum wykonały kilka pieśni o ojczyźnie. Zaśpiewały piosenkę pt. „Pieśń Kronika” znanego polskiego piosenkarza i kompozytora- Marka Grechuty. Kolejnym utworem był „Gołębi song”.
Cała  uroczystość została podsumowana piosenką „Urodziłam się w Polsce”, która pokazuje, jak bardzo jesteśmy dumni z tego, że możemy być Polakami i mieszkamy w tak pięknym kraju.
W nastrój powagi i podniosłości wprowadziła pięknie udekorowana sala gimnastyczna oraz galowe stroje uczniów.
Słowa podziękowania za te piękne i wzruszające chwile z wierszem i piosenką należą się uczniom, wykonawcom klas, którzy przygotowali uczniów oraz organizatorkom takiej formy obchodów 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej, paniom Ewie Bożek i Bożenie Niewczas.

Opracowały:
Aleksandra Kuszmierek
Malwina Rezwow
Uczennice klasy III gimnazjum
z Zespołu Szkół nr 2 w Łaskarzewie
Katarzyna Radzik w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla uczniów szkół podstawowych,
pn.
„Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki!’’  zajęła II miejsce na etapie powiatowym. 
(na konkurs wpłynęło 161 prac z 21 szkół)


Zofia Blachowicz z klasy VI znalazła się w gronie 10-ciu finalistów
konkursu na prezentację multimedialną ,,Święty Jan Paweł II - Patron Rodzin".

Kolejny etap odbędzie się 18 maja w Łaszewie.
!!!
Dnia 29 maja 2015r. w Garwolinie odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu.
Zaprezentowały się na nim uczennice naszego gimnazjum w składzie:
Malwina Rezwow, Aleksandra Kuszmierek, Aleksandra Wiałow.
Wykonały utwór pt: ,,Twist na zdrowie" i zajęły I miejsce, kwalifikując się tym samym
do dalszego etapu na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się w Siedlcach.
  Opiekun Róża Siejka16 kwietnia 2015r. - dzień otwarty dla rodziców godz. 16.00 - 18.00

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie
rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja"
życzą Dyrekcja, Grono pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie ZS nr 2 w Łaskarzewie.Już po raz kolejny Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, pn.

„Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki!’’

Konkurs przebiegać będzie we współorganizacji z Dyrekcjami Szkół Podstawowych, zainteresowanymi jednostkami samorządu terytorialnego i udziałem lokalnych mediów.
Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą w gospodarstwie rolnym a także rozbudzenie i rozwój wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych wśród najmłodszych mieszkańców wsi. W tym roku KRUS zwraca uwagę na bezpieczeństwo pracy przy obsłudze zwierząt gospodarskich.
Na terenie Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie i podległych mu Placówek Terenowych, Konkurs przebiega w 2 etapach: PT KRUS i wojewódzkim. Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych klas 0-VI, w dwóch kategoriach wiekowych (I grupa: klasy 0-III, II grupa: klasy IV-VI).

Zgłoszenie udziału szkoły w Konkursie dokonuje szkoła do dnia 10 marca br. do właściwej miejscowo Placówki Terenowej KRUS.
Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, o tematyce związanej z zapobieganiem wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich.
Na laureatów obu etapów konkursu czekają nagrody rzeczowe. Prace plastyczne laureatów trzech pierwszych miejsc etapu wojewódzkiego z każdej kategorii wiekowej niniejszego konkursu wezmą udział w eliminacjach centralnych.
Szczegółowe informacje o organizacji Konkursu można uzyskać w Placówkach Terenowych KRUS oraz w Oddziale Regionalnym KRUS w Warszawie a także na stronach internetowych urzędów gmin.

PT KRUS Garwolin
ul. Ks. Juszczyka 4
08-400 Garwolin
tel. (25)-6843246
Sportowa jesień w Zespole Szkół nr 2 w Łaskarzewie upłynęła na wielu sukcesach. Zespół dziewcząt z gimnazjum w piłce siatkowej startował w otwartym Turnieju Szkół Średnich i Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora LO Sobolew. W całym turnieju startowało 8 drużyn. Nasze dziewczęta zajęły V miejsce a wśród gimnazjów II miejsce 2 grudnia w Wildze odbył się Turniej Powiatowy w piłce siatkowej dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Wilga. Startowało 6 zespołów. Nasz zespół zdobył III miejsce i okazały puchar. Sukces ten to zasługa siatkarek w składzie:
Balas Weronika, Balas Patrycja, Prokop Karolina, Pawelec Weronika, Alot Natalia, Haduch Natalia, Węgier Weronika, Świerczyńska Marta, Głażewska Agnieszka, Kuszmierek Ola, Blachowicz Ola
W listopadzie 29 XI w Zespole Szkół w Starym Pilczynie odbył się Turniej Piłki Nożnej chłopców o Puchar Dyrektora szkoły. Startowało 5 szkół, a nasi chłopcy zajęli zaszczytne II miejsce. Skład drużyny to:
Zamojski Arek, Jankowski Michał, Brzostowski Albert, Wyrzykowski Konrad, Bednarczyk Jan, Kruszewski Miłosz, Biernat Kuba, Wirtek Damian, Wójcik Darek, Latuszek Marcin, Przybysz Maksym,
Szypulski Seweryn, Michalczyk Kuba
Opiekunem siatkarek i piłkarzy był Jarosław Blachowicz.
W finale powiatu w mini piłce nożnej dziewcząt nasz zespół zdobył IV miejsce. Opiekun Justyna Rudka.

Tak tak... to plac przed naszą szkołą! Po świętach całą parą  ruszyły prace budowlane.
W miejscu gdzie jeszcze niedawno były dołki, dołeczki i kałuże powstaje piekny dywan z kostki brukowej.
Pogoda sprzyja więc wkrótce zapomnimy o tym co było na placu przed szkołą... po deszczu. Dziękujemy!
FOTO >>>Bezpieczne ferie 2015

Nie wszystkie dzieci jednak wyjadą z miasta. Część pozostanie w miejscu zamieszkania. Z pewnością wiele z nich skorzysta z lodowisk, torów saneczkowych, czy innych form zorganizowanego wypoczynku. Niestety niektóre z dzieci nie bacząc na swoje bezpieczeństwo będą wchodzić na zamarznięte rzeki i jeziora. O tym, jak może zakończyć się takie brawurowe zachowanie, nikogo nie trzeba przekonywać.

 • Rozmawiajmy z dzieckiem, dziecko świadome to dziecko bezpieczne!
 • Uczulmy dziecko na zagrożenie związane z osobami nowo poznanymi, które mogą okazać się niebezpieczne.
 • Ostrzeżmy dziecko o niebezpieczeństwie, jakie niosą za sobą narkotyki, papierosy, alkohol, pamiętając, że ferie sprzyjają pierwszym kontaktom z nimi.
 • Przypomnijmy dzieciom o tym, że nie wolno ryzykować zjeżdżania z górek i pagórków położonych w pobliżu dróg czy rzek i jezior.
 • Nie bądźmy lekkomyślni, nie organizujmy kuligu polegającego na doczepianiu sanek do samochodu lub traktora.
 • Zadbajmy o to, by dziecko nosiło elementy odblaskowe.
 • Przypomnijmy dziecku podstawowe zasady drogowe obowiązujące podczas przechodzenia przez jezdnię czy poruszania się wzdłuż ruchliwej drogi.
 • Wytłumaczmy dzieciom, jakie niebezpieczeństwa czyhają na dzieci bawiące się w okolicy ulicy, zamarzniętym jeziorze, rzece.

  Rady dla najmłodszych:

Do zjeżdżania i ślizgania wybieraj tylko miejsca do tego przeznaczone, usytuowane z dala od ulicy, stawów i rzek.
Nigdy nie ślizgaj się po zamarzniętej rzece, jeziorze - nie wiesz jak gruba jest warstwa lodu.
Nie wbiegaj na lód, który już się pod kimś załamał. Gdyby lód zaczął pękać, połóż się na nim, w celu rozłożenia ciężaru ciała. W przypadku, gdy lód się załamie:

 1. nie wpadaj w panikę,
 2. nie wykonuj zbędnych ruchów,
 3. działaj szybko i zdecydowanie,
 4. złap się krawędzi lodu, wykonuj nogami ruchy pływackie do czasu, aż ciało przyjmie pozycję poziomą,
 5. staraj się wypełznąć na lód,
 6. trzymaj się mocno podanego lub rzuconego sprzętu.
 7. zawsze informuj rodziców i opiekunów o trasie dojścia i powrotu z miejsca spędzania wolnego czasu.

Pamiętaj, że dzięki elementom odblaskowym będziesz lepiej widoczny dla uczestników ruchu drogowego i bardziej bezpieczniejszy.
POMOCY SZUKAJ POD NUMERAMI TELEFONÓW ALARMOWYCH

 • 997 - Policja
 • 998 - Państwowa Straż Pożarna
 • 999 - Pogotowie Ratunkowe
 • 112 - numer alarmowy z telefonu komórkowego                                                               tekst ze strony: www.policja.waw.pl

14 stycznia w sali numer 4 tłok. Uczniowie od klasy pierwszej szkoły podstawowej do trzeciej gimnazjum, jakieś gitary, cymbałki, płyty, pendrajwy, głośniki, w tym wszystkim jeszcze podekscytowane Panie od języków obcych i... Pani Róża.
To było przesłuchanie - uczniowie śpiewali, a często też grali kolędy i pastorałki oraz bożonarodzeniowe hity w trzech językach - angielskim, rosyjskim i niemieckim.
Uczestników razem było 27. Poziom - wysoki. Były zespoły, byli i soliści.
16 stycznia cała szkoła miała piękny koncert laureatów, podczas którego aż chciało się śpiewać, a nawet tańczyć!
Oto wyniki:
W klasach 0-3 pierwsze (i jedyne) miejsce otrzymał solista Dariusz Mikos z 2 klasy. 
Klasy 4-6, w kategorii soliści:
1. Marta Kościan, kl 6
2. Aleksandra Narojczyk, kl. 4b
3. Maja Konowrocka, kl. 5

W kategorii zespoły:
1. Ala Cichecka, Adrian Zawadzki, Mateusz Poświata z kl. 4a
2. Patrycja Paszkowska i Aleksandra Pawłow z kl. 5
3. Wiktoria Rezwow i Kacper Wroniewicz z kl. 6

W gimnazjum, w kategorii soliści:
Wyróżnienie dla Piotra Popławskiego z kl. II

W kategorii zespoły:
1. Aleksandra Wiałow i Aleksandra Kuszmierek z kl. 3BG
2. Natalia Alot i Malwina Rezwow z kl. 3AG
3. Agnieszka Głażewska i Weronika Sobieska z kl. 1 G.

Wszyscy otrzymali piękne dyplomy i wspaniałe nagrody.
Podczas apelu pani dyrektor Monika Krawczyk wręczyła również dyplomy i puchary  uczniom za  udział w zawodach sportowych
 oraz konkursie bożonarodzeniowym - karta, stroik.
Konkurs przygotowali nauczyciele języków obcych: pani Barbara Dołęgowska, pani Sylwia Larkiewicz,
pani Joanna Kozłowska - Pałyska, pani Beata Kozikowska i pani Róża Siejka.

  Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w okresie przerwy światecznej:

22.XII – 23.XII – w godz. 9.00 – 13.00
29.XII – 30.XII – w godz. 9.00 – 13.00
31.XII – godz. 9.00 – 13.00
2 stycznia – w godz. 9.00 – 13.00
5 stycznia – w godz. 9.00 13.00

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

składają:
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,
 Pracownicy Administracji i Obsługi,

 Uczniowie oraz Rodzice
 Zespołu Szkół nr 2 w Łaskarzewie.

11 grudnia 2014r. - dzień otwarty dla Rodziców  godz. 16.30 - 18.00"Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości"
  Jan Paweł IIW naszej szkole akademia z okazji odzyskania niepodległości odbyła się
w poniedziałek (10 listopada). Uczniowie klasy I gimnazjum, klasy IV i V
przygotowali bardzo wzruszającą część artystyczną, wierszem i piosenką
przybliżyli nam klimat tamtych dni. Uczniowie pracowali pod okiem pani Doroty
 Rybackiej, Ewy Bożek i Róży Siejki.

Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!
Łańcuch żywych kajdan stał się tym łańcuchem,
Na którym z lochu, co był twą stolicą
Lat sto, swym własnym dźwignęłaś się duchem.
Dzisiaj wychodzisz po wieku z podziemia,
Z ludów jedyny ty lud czystych dłoni,
Co swych zaborców zdumieniem oniemia,
Iż tym zwycięża jeno, że się broni.
Żadne cię miana nad to nie zaszczycą,
Co być nie mogło przez wiek twą ozdobą!
Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!
Lecz czymś największym, czym można być: SOBĄ!

Leopold Staff "Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą"

Dzień otwarty dla Rodziców - 06.11.2014r. od  godz. 16.30 do 18.00  (czwartek)

Owoce dojrzewają dzięki słońcu,

 ludzie

dzięki miłości.


Złote gody świętowało w sobotę 6 par małżeńskich,
które w swoim związku przetrwały 50 lat.
Szanownych jubilatów oraz gości powitała Monika Krawczyk - dyrektor ZS nr 2
w Łaskarzewie.
 Małżonkowie otrzymali
pamiątkowe medale za długoletnie pożycie małżeńskie,
które nadane zostały przez Prezydenta RP oraz listy gratulacyjne.

Odznaczenia wręczyli jubilatom Burmistrz Miasta Łaskarzew Lidia Sopel - Sereja
i Przewodniczący Rady Miasta Michał Pałyska
.
Były okolicznościowe wystąpienia, kwiaty, życzenia.
Oprawę artystyczną zapewnili uczniowie ZS nr 2 w Łaskarzewie. Przedstawili oni współczesną wersję Kopciuszka. Nie zabrakło również koncertu życzeń.
Uczniowie pracowali pod okiem pani Bożeny Niewczas i pani Ewy Bożek.
FOTO >>>
15 rocznica nadania Szkole Podstawowej nr 2 w Łaskarzewie imienia Jana Pawła II 
 „Ideały są jak gwiazdy – jeśli nie można ich dosięgnąć, to należy się nimi kierować.”

      Wielki to zaszczyt i odpowiedzialność być uczniem szkoły, która nosi imię tak wielkiego Polaka, jakim był Jan Paweł II.


Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się mszą świętą w kościele parafialnym, celebrowaną przez księdza Leszka Przybylskiego.

      Po zakończonej Mszy Świętej, dyrekcja, zaproszeni goście i uczniowie udali się na teren szkoły, aby złożyć wieńce pod pamiątkową tablicą poświęconą naszemu patronowi.

Kolejnym punktem obchodów była część artystyczna. Młodzież zaprezentowała montaż słowno - muzyczny, który obejmował recytację, śpiew oraz prezentację multimedialną, przypominając  nam wszystkim sylwetkę i nauki Patrona Jana Pawła II.

Szczególną dumą napawa fakt, że podczas uroczystej gali udało się zgromadzić wiele życzliwych osób, które zaszczyciły nas swoją obecnością, w tak ważnym dla szkoły dniu. Wśród nich z pewnością należy wymienić ks. proboszcza Edmunda Szarka oraz przedstawicieli władz samorządowych na czele z Burmistrz Miasta Łaskarzew  Panią Lidią Sopel - Sereją oraz Przewodniczącym Rady Miasta Panem Michałem Pałyską. Nie zabrakło także delegacji z zaprzyjaźnionych szkół, rodziców, nauczycieli emerytów, przedstawicieli ZNP i uczniów naszej szkoły.

Pani dyrektor  Monika Krawczyk wygłosiła przemówienie, dziękując przybyłym gościom oraz całej szkolnej społeczności za udział w jubileuszu. Podkreśliła, że jesteśmy dumni, iż nasza szkoła nosi imię tak niezwykłego człowieka, jakim był Jan Paweł II. Nasz patron to dla nas przykład

i wyzwanie, by nie szczędzić sił, dając swój wkład w odkrywanie prawdy i budowanie dobra.

Szczególne słowa podziękowania skierowała do pani Małgorzaty Freliszki - dyrektora szkoły, który 15 lat temu wspólnie

z panią Ewą Bożek zawalczył o to, by Szkoła Podstawowa nr 2 w Łaskarzewie nosiła imię dziś już Świętego Jana Pawła II.

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Monika Krawczyk wręczyła zaproszonym gościom pamiątkowe  medale .

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie  uroczystości.

Część artystyczną wraz z uczniami przygotowały panie: Maria Półchłopek, Anna Blachowicz i Róża Siejka.

"Nie lękajcie się" "Jesteście moją nadzieją".
Jako członkowie społeczności szkolnej postaramy się nie zawieść twoich nadziei. Postaramy się "iść do góry, pod prąd.."


FOTO >>>                            

          

Wszystkiego Najlepszego

 Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia, niech szkoła w dom się wspólny zmienia!
Praca wychowawcy to praca niełatwa, bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.
Kocha ona figle i chętnie się czubi, lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.
Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić, który gdy dorośnie, dopiero zrozumie,
jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Nauczyciela
dużo zdrowia, szczęścia, uśmiechu na twarzy    życzą Uczniowie ZS nr 2 w Łaskarzewie

Podczas uroczystości w poczet uczniów naszej szkoły zostali przyjęci po uroczystym ślubowaniu uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej.

W montażu słowno - muzycznym przedstawili swój własny, dziecięcy punkt widzenia szkoły. Uczniów przygotowały

panie: Bożena Małaj i Justyna Kaczyńska. Po uroczystym pasowaniu na ucznia przez panią dyrektor Monikę Krawczyk życzenia z okazji D.K.E.N oraz upominki przekazali uczniom pani Burmistrz Lidia Sopel - Sereja, przewodniczący Rady Miasta Michał Pałyska oraz przedstawiciele Rady Rodziców.


27 września - rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Apel przybliżający historię i działalność Żołnierzy Wyklętych, wraz z uczniami przygotowały panie: Ewa Bożek i Bożena Niewczas.


Foto >>>24 września 2014r. o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z Rodzicami.

17 września   w całej Polsce obchodzimy rocznicę agresji sowieckiej na nasz kraj.
W Łaskarzewie  obchodzimy także rocznicę spalenia miasta z dni 15-17 września 1939 roku.
 Czcimy pamięć tych, którzy polegli na polu walki i zginęli z rąk okupantów.

Nowy Rok szkolny 2014/2015

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 w ZS nr 2 w Łaskarzewie odbędzie się o godzinie 9.00

Msza święta w kościele o godzinie 8.00

 

archiwum rok 2012 / 2013

archiwum rok 2013 / 2014